Класифікація тендерних закупівель

Опубликовано stroy-profi в

В зв’язку з високим рівнем корупції в державних закладах, що не зовсім правильно проводили закупку рівних товарів та послуг, була створена система ProZorro, що дозволила контролювати всі ці процеси. Відповідно, тепер всі закупівлі, починаючи з найбільш дрібних та закінчуючи більш серйозними, проводяться виключно з дотриманням умов діючого законодавства України.

Як результат, всі проведенні процедури зберігаються в системі та в будь-який момент можуть бути підняті з архівів. Варто зазначити, що самі тендерні закупівлі виможете знайти не в системі ПроЗорро, а на електронних майданчиках, які мають відповідну акредитацію.

Один з таких електронних сервісів – це Українська універсальна біржа, яка працює в цьому напрямку вже не перший рік і робить це більш ніж успішно. Ви можете перейти на сайт tender.uub.com.ua, та особисто ознайомитися з повним переліком доступних оголошень по проведенню подібних закупівель.

Які типи предметів закупівлі можна знайти на електронних майданчиках?

Щоб робити якісь більш конкретні висновки, є сенс звернути увагу на те, які взагалі види тендерних закупок існують.

Всього прийнято виділяти три основні категорії, це:

  • Роботи – говорячи більш детально, це може бути підготовка якогось нового об’єкту, ремонту кімнати, офісу або приміщення в цілому. В сучасних умовах навіть ремонтні роботи потрібно замовляти через систему проведення державних закупівель;
  • Послуги – сюди можна віднести надання послуг з прибирання кімнат, проведення розрахунків по певним операціям й тому подібне. Коли мова йде про державні підприємства, то вони повинні звітувати навіть такі моменти;
  • Товари – це вже найбільш простий та зрозумілий варіант проведення закупівлі. Це може бути закупка канцелярії, техніки, ремонтних матеріалів та будь-яких інших товарів. Відповідно, все це також повинно контролюватися й зберігатися в системі ProZorro.

Сам формат електронних закупок дійсно виправдав себе й корупційна складова в цьому напрямку стала значно меншою.

При цьому, якщо там потрібно зробити замовлення на поставки якихось товарів або послуг, то потрібно особливо серйозно підійти до процесу пошуку надійного електронного майданчика. Обрати такий сервіс не так важко, якщо брати до уваги його репутацію, інтерфейс та наявність акредитації в системі ПроЗорро.

Рубрики: Статьи