Реалізація конфіскованого майна на просторах державного підприємства «ProZorro.Продажі»

Опубликовано stroy-profi в

Державне підприємство «Прозорро.Продажі» вже декілька років організовує електронні аукціони з продажу різноманітних об’єктів та ресурсів. Невдовзі воно також отримало змогу проводити торги з продажу арештованої маєтності банкрутів та боржників банків, аби вони змогли швидке віддати заборговані гроші банкам-кредиторам.

На аукціонах часто виставляють такі конфісковані об’єкти, як нерухомість, транспорт, електроніка, професійне обладнання, канцелярія, побутові речі, дорогоцінні прикраси, антикваріат, одяг тощо. Усі ці предмети за рішенням суддів можуть бути відібрані з власності фізичних осіб у разі невиплати заборгованої суми.

Державна електронна система, яка раніше проводила торги конфіскатом не змогла справитись з великою кількістю правопорушень, через що ринок арештованих активів дуже змінився. Багато кредиторів та кредитних установ так і не змогли отримати обіцяні гроші від боржників. Через це Міністерство юстиції України прийняло рішення змінити електронний майданчик, аби стабілізувати теперішнє становище ринку. Таким майданчиком було обрано ДП «Прозорро».

Як створюється та проводиться онлайн аукціон з продажу арештованого майна на біржах електронної системи?

Весь цей процес можна розділити на декілька основних етапів.

Етап 1. Створюється оголошення аукціону. Спочатку спеціалісти з оцінки майна перевіряють арештований об’єкт та встановлюють його початкову вартість, з якої саме й будуть розпочинатися торги. Також записується уся важлива інформація щодо лота (місце знаходження, кількість, вага, чи об’єм, характеристики, особливості, декілька фотографій тощо). При чому чим більше корисної інформації та фото, тим більше лот може зацікавити майбутніх учасників. Перед публікацією нового оголошення на 44 біржах системи, уся інформація перевіряється працівниками біржі.

Етап 2. Згодом оголошення з’являється на uub.in.ua та інших біржах-партнерах «Прозорро». Майбутні конкурсанти мають змогу протягом декількох днів подати заявки на участь в даному аукціоні. Далі відбувається сам аукціон, на якому конкуренти змагаються за право володіння лотом.

Етап 3. Після завершення відведеного часу, автоматична система проводить підсумки торгів та визначає переможця. Вона повідомляє цю інформацію кожному учаснику аукціону та публікує це на офіційному сайті біржі. Та особа, яка отримала перемогу в аукціоні, тепер може укладати договір з організатором торгів, чи постачальником.

Рубрики: Статьи