Що таке публічні закупівлі Prozorro

Опубликовано stroy-profi в

Державні закупівлі — це закупівлі, які здійснюються державними органами виконавчої влади та підвідомчими їм підприємствами. На нинішній момент всі тендерні торги подібного роду проходять через систему Prozorro. Prozorro — це відкритий офіційний портал, що надає централізований доступ до всієї інформації про держзакупівлі. 

В рамках державних тендерів існують допорогові та надпорогові закупівлі. Під першу категорію потрапляють замовники, які оголосили торги на суму від 3000 до 200000 грн для товарів і до 1,5 млн для робіт послуг. Більш масштабні закупівлі (понад зазначених сум) класифікуються як надпорогові. 

Подібне розділення призвело до диференціації закупівельних процедур. Надпорогові закупівлі можуть бути реалізовані трьома шляхами: 

  • Відкриті торги (пропозиції можуть подаватися будь-якими особами. Для того, щоб торги відбулися, необхідно хоча б два учасники) 
  • Конкурентний діалог (має місце, якщо замовник не володіє достатніми знаннями щодо потенційної покупки і, відповідно, потребує переговорах з учасниками);
  • Переговорна процедура закупівлі (відбувається у вигляді підписання договору після переговорів з декількома учасниками).

Відповідно до інформації з Megasale, правила проведення допорогових закупівель регулюються Наказом ДП «Зовнішторгвидав Україна» «Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель» та найбільше близькі до алгоритму здійснення відкритих торгів. Ціна закупівлі та необхідні документи можуть варіюватися.

Нерезиденти, зацікавлені в українських держзакупівлі, можуть взяти участь в так званих Євроторгах в рамках європейської процедури — спеціального виду торгів, в яких предмет описується англійською мовою і має передбачувану вартість вище 133000 євро для товарів і 5,15 млн євро для робіт і послуг.

На сайті megasale.com.ua можливо переглянути основні переваги від користування публічними закупівлями. До таких переваг відносять:

  • Прозорість процедури торгів та проведення тендерів;
  • Наявність електронного документообороту, що надає можливість заощаджувати час;
  • Доступність та простота в опанування.

Інформаційний портал Мегасейлс було створено задля того, щоб громадяни України отримали можливість опанувати нову систему дуже швидко. Вся інформація із цього сайту перевірена державними установами, є надійною та не використовується у шахрайських схемах.

Рубрики: Статьи