Як вибирати пиломатеріали

Опубликовано stroy-profi в

Пиломатеріали — це будівельні матеріали встановленого розміру і якості, виготовлені з деревини, шляхом поздовжнього розпилювання колод на складові частини. Пиломатеріали досить широко представлені на ринку, їх можна придбати практично в будь—якому магазині будівельних матеріалів.

Від їх якості залежить міцність і довговічність майбутньої конструкції, проте зробити оцінку не завжди просто, особливо пересічному споживачеві. Детальніше на сайті sale.uub.com.ua.

Види пиломатеріалів

Для виробництва пиломатеріалів використовують деревину різних хвойних і листяних порід — вибір дерева залежить від подальшого призначення виробу. Наприклад, для створення несучих конструкцій найчастіше використовують саме хвойні породи, оскільки вони легше піддаються обробці, мають значну міцність, не схильні до гниття, довговічні і найголовніше, більш доступні для бюджету. Листяні породи дорожчі і мають більш вираженою текстурою, тому частіше використовуються для виготовлення меблів і застосовуються в якості оздоблювальних матеріалів.

Класифікацію деревини можна зробити різними способами і не тільки по типу породи — хвойна, листяна, а наприклад і по класу твердості — м’яка, тверда, дуже тверда, по стійкості до гниття — нестійкі, слабостойкіе, середньостійкі і стійкі, і так далі. Однак готові пиломатеріали найчастіше поділяються на підставі технологічного процесу в залежності від способу обробки, тобто обрізні або необрізні.

Необрізні пиломатеріали — це пиломатеріали, у яких кромки можуть бути неопілени, або обпиляні частково. Більше інформації за посиланням  https://sale.uub.com.ua/filter/reserves—of—the—agrarian—fund

Якщо серед обрізного пиломатеріалу, часто трапляються вироби з погано обпиляними крайками, це говорить про те, що підприємство готує обрізний пиломатеріал намагається отримати додатковий прибуток за рахунок економії деревини, намагаючись з необробленого матеріалу нарізати якомога більше продукції.

 1. Обзол — дефект при розпилювання деревини, що зберігається по кромці дошки, наприклад, кора дерева.
 2. При проведенні будівельно—ремонтних робіт, більш важливою характеристи є форма пиломатеріалів — сортамент. У традиційній класифікації виділяють:
 3. Пиловник (кругляк) — колода з первинною обробкою (без коренів, гілок і сучків). Є основою для всіх пиломатеріалів.
 4. Двухкантний брус (лафет) — колода, оброблене з двох протилежних сторін і має напівовальну форму.
 5. Шпала — колода, оброблене з чотирьох сторін і має форму правильної шестикутної трапеції.
 6. Брус — колода, оброблене з чотирьох сторін і має квадратну або прямокутну форму. Традиційний будівельний матеріал.
 7. Брусок — брус «в мініатюрі».
 8. Дошки обрізні — продукт розпилу бруса в формі витягнутого прямокутника з чотирма плоско—паралельні поверхнями і гладкою кромкою.
 9. Дошки необрізні — продукт розпилу колоди в формі витягнутого полуовала з двома плоско—паралельні поверхнями і грубої кромкою.
 10. Горбиль — продукт розпилу колоди в формі півкола з одного плоско—паралельної поверхнею і гладкою кромкою.
 11. Паркан — дошка обрізна «в мініатюрі».
Рубрики: Статьи